Ból gardła

Jak to jest, że najczęściej dopada w porze letniej. Choć nie jest to regułą, to właśnie podczas wysokich temperatur ludzie dzwonią do mnie po ratunek w gardłowej sprawie.

O szałwii i jej wykorzystaniu w walce z bólem gardła możesz przeczytać tutaj https://naturazycia.pl/szalwia-bohaterka-w-walce-z-chorobami/

Jedna z metod to kuracja z wykorzystaniem

  1. wody utlenionej
  2. olejku herbacianego
  3. miodu i octu jabłkowego
  4. szałwii
  5. i goździków

Najpierw płuczemy gardło wodą utlenioną (wystarczy łyżeczka) z dwa razy, aż będzie gęsta piana. Dzięki niej spowolnimy rozwój bakterii.
Następnie do kuracji użyjemy naturalnego olejku herbacianego, który ma działanie antywirusowe, antybakteryjne, przeciw infekcyjne, odkażające, grzybobójcze, wspomagające układ immunologiczny i przeciwzapalne.

Do płukanki potrzebujemy 4 łyżki letniej wody i 4 krople olejku. Ponieważ olejek nie rozpuszcza się w wodzie, potrzeba silnie zmieszać oba składniki bezpośrednio przed zastosowaniem. Z pewnością pojawi się uczucie silnego pieczenia.

Na koniec miód. Rozpuścić jedną łyżkę miodu w szklance wody (można dodać ocet jabłkowy jedną łyżkę). Dodatkowo jeśli jest szałwia lekarska to zamiast wody zaparzyć ją i poczekać do wystudzenia, dodać miodu). Wypłukać gardło. Ta mieszanka złagodzi wszelkie podrażnienia.

I na koniec goździki. Wziąć jednego goździka i dobrze zgnieść go pomiędzy zębami trzonowymi i pozostawić tam na jakiś czas. Goździk ma silne działanie znieczulające po kilku minutach ssania czuć wyraźną ulgę. Pojawi się uczucie pieczenia.

Całą kurację powtarzać 3-4 razy dziennie pierwszego dnia, zaś na drugi dzień powinno być już lepiej. Kontynuować do 5 dni.
Jeżeli zastosowane metody (na samym początku bólu gardła) nie przyniosły ulgi, należy pójść do lekarza.

Po inne metody radzenia sobie bez antybiotyków zapraszam na Platformę Natura Życia.
Korzystaj śmiało z Platformy Natura Życia.

Niech moc ziół jest zawsze z Tobą!

Dorota Grądzka Natura Życia

Udostępnij