O mnie

Dorota Grądzka – fitoterapeutka, naturoterapeutka i zielarka. Zioła kocham za mądrość uzdrawiania. Fitoterapia, czyli ziołolecznictwo pomaga wrócić do zdrowia i wspiera nas w jego utrzymaniu.

Sama będąc mamą, dzięki ziołom, wiem, jak poradzić sobie z przeziębieniem u dziecka. Wiem, jak żyć bez antybiotyków i uczę tego na moich kursach. Zioła potrafią pomóc w wielu dolegliwościach.

Łączę zioła zachodnie z diagnostyką medycyny chińskiej. Ukończyłam studia w zakresie ziołolecznictwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Za mną wiele kursów zarówno w szkole TOMO w Gdańsku, jak i u dr Henryka Różańskiego w zakresie leczenia ziołami, stawiania baniek, moksy i odżywiania. Zioła wykorzystujemy też w kuchni, to nasze przyprawy. Połączyłam ziołolecznictwo z dietetyką TCM. Oprócz receptur ziołowych omawiam podczas konsultacji zalecenia w zakresie odżywiania. Zioła znam nie tylko ze szkolnej ławki. Zbieram je i zamieniam w receptury, które wspierają Twoje zdrowie. Przychodzą do mnie ludzie z wieloma dolegliwościami, diagnozami i teczką badań. Czasami po latach różnych kuracji. Zioła, odżywianie, bańki, moksa czy świecowanie uszu to wspaniałe narzędzia do radzenia sobie z takimi przewlekłymi chorobami. Pracując z Tobą w gabinecie skupiamy się na przyczynach dolegliwości. Jakże często źródło naszych problemów ze zdrowiem tkwi w jelitach. Zaburzenia odżywiania, trawienia i przyswajania pokarmów skutkują chorobami autoimmunologicznymi, migrenami, problemami skórnymi, infekcyjnymi a nawet depresją. Zioła dobrze radzą sobie w większości chorób. Pomagam dzieciom, kobietom (zaburzenia miesiączkowania, problemy z zajściem w ciążę, menopauza) i mężczyznom, którzy szukają rozwiązań w ziołolecznictwie. Nie pytam o diagnozę lekarską. Pytam, jak się czujesz, co dolega Twojemu ciału, czy cieszysz się życiem. Nawet jeśli nie da się wyleczyć konkretnej choroby, to zawsze można poprawić komfort jej przebiegu czy zmniejszyć skutki uboczne stosowanych leków. Właśnie tak pracuję w gabinecie. Wsłuchuję się uważnie w całą/ całego Ciebie. Pokazuję Ci ścieżkę do zdrowia i pomagam na nią wejść. I najczęściej świetnie sobie radzisz. Kocham pracę z człowiekiem i z ziołami. Wykonuję ją z pasją i zaangażowaniem jednocześnie dbając też o własny dobrostan. Potrafię się relaksować i odpoczywać. Realizuję swoje marzenia. Szczęście noszę w sobie. I czujesz to podczas naszego spotkania. Lubisz ze mną rozmawiać i cieszy Cię moja uważność na Ciebie. Moja edukacja nigdy się nie kończy. Kolejne szkoły, kolejne kursy. I przekazuję tę wiedzę Tobie. Prowadzę warsztaty, kursy on-line i spacery ziołowe. Piszę bloga i opowiadam o ziołach w radio.