Relacja z Ziołowej Majówki

Obrazy malowane wiosną mam przed oczami, gdy to piszę. Tęsknię znowu za Modrą Chatą i jej klimatem. Zobacz, jakie to piękne miejsce. Zdjęcie tytułowe, to obraz pokoju, w którym spałam i suszyłam zioła 🙂
Pogoda była dla nas łaskawa. Codziennie słońce i ciepło, więc posilałyśmy się w salonie pod chmurką, wcześniej spijając gołymi stopami poranną rosę z trawy.

Rozpieszczałam dziewczyny na równi z pogodą. Wstawałam przed 6, żeby nasycić duszę poranną ciszą. Budziłam dom trzaskiem palących się polan w kominku (noce były jeszcze chłodne), zapachem porannej kawy i szczękiem ustawianych naczyń do śniadania.

Co to były za śniadania! Jajecznica z pokrzywą. Jaglanka na bogato. Sałatki z ziołami, a nawet naleśniki z jagodami 🙂 Jeszcze przed wyjściem chwila relaksu i torby w dłoń. Zwiedzałyśmy zielarnię rosnącą na łąkach i korzystałyśmy z niej pełnymi garściami.

I choć wrażeń, roślin, przeżyć było znacznie więcej, to przecież nie pokażę wszystkiego. Może następna Twoja majówka będzie ziołowa 🙂
Ziołowego życia Ci życzę i zdrowia
Dorota Natura Życia

PS przepis na wino pokrzywowo-morelowe

  1. Butelka czerwonego wina
  2. 0,5 l świeżych pokrzyw
  3. 24 suszone morele

Świeże pokrzywy ugniatamy w słoju. Na pokrzywach układamy morele. Zalewamy winem. Zostawiamy w ciemnej chłodnej szafce na około 3 tygodnie.
Po tym czasie odcedzamy, pokrzywy wyrzucamy, morele możemy zjeść.
Pijemy codziennie Kieliszek jako tonik
Właściwości
Pokrzywy i morele to doskonały tonik krwi.

Dorota Natura Życia

Udostępnij