Cała Polska widzi zioła – spacer ziołowy w Przytokach 17 kwietnia

CAŁA POLSKA WIDZI ZIOŁA …
„Wczoraj, pomimo deszczu – wybrałam się na niesamowity spacer z zielarką Dorotą. Spotkaliśmy się o godzinie 11-tej w Gospodarstwie Przytoki nieopodal Staniszewa i wyruszyliśmy w poszukiwaniu dzikich ziół. Deszcz szybko zamienił się w piękne słoneczko, a my jak opętani objadaliśmy się młodymi pędami drzew i tego na co ja dotychczas mówiłam 'chwasty’ hehe Na koniec upichciliśmy pyszny wywar z zebranych ziół.” – napisała Kasia Bellingham z  Ogród Kasi i Andrew Bellingham „the Garden” 

Pod taki gościnny dach Zofia Weiss przyjęła Zielarzy, którzy odkrywali wiosenne zioła w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Całą Polska widzi zioła”, którą od paru lat inicjuje Inez Herbiness Rogozińska. Mimo porannego deszczu nieprzestraszeni prawdopodobnym prysznicem wyruszyliśmy na Kaszuby. Słońce sprawiło nam niespodziankę i rozpromieniło nam ten czas.

Herbata wyszła zacna i dużo, jak widać na załączonych zdjęciach.

Jedliśmy i smakowaliśmy roślinne pączki, siewki i młode roślinki.

A potem ugotowaliśmy ziemniaczki i zjedliśmy je z sałatami i ziołami. Ziołowa oliwa przygotowana z zebranymi ziołami nie miała sobie równych.

A w nocy, podczas Nocnych Rozmów w Radio Gdańsk, z Hanią Wilczyńską-Toczko opowiadałam o spacerze, o ziołach, o zdrowiu i wielu ciekawych rzeczach. Już niedługo link do audycji 😀

Do zobaczenia na kolejnym ziołowym spacerze. Zapraszam.

 

Udostępnij